Fudbalski klub Arsenal postigao je dogovor sa švicarskim reprezentativcem Granitom Xhakom.
Kako prenos njemački Sport 1, Xhaka će napustiti ovog ljeta Borussiju iz Moenchengladbacha i potpisati višegodišnji ugovor sa Arsenalom.
Ovaj izvor tvrdi da je Xhaka dogovorio sve uslove i predviđa se da će Arsenal za njegov transfer platiti između 30 i 40 miliona eura.
Ipak, Džaka je u izjavi za njemačke medije rekao da još nema dogovora.
''Nisam još uvijek dobio zvaničnu ponudu i ne razmišljam još uvijek o odlasku. Imam ugovor do 2020. godine i sretan sam u klubu'', rekao je Xhaka.
Međutim, njemački mediji smatraju da Xhaka ne želi iskomplikovati svoj transfer i da neće govoriti o prelasku u Arsenal dok se ne završi sezona i klubovi ozvaniče pregovore.
Ovo bi svakako bila odlična investicija Borussije koja je Švicarca dovela iz Basela za 10 miliona eura prije četiri godine.
sport.ba @sport.ba