Britanski Times javlja da je brazilski napadač na meti Liverpoola, a da je klub sa Anfielda poslao i zvaničnu ponudu.
Naime, Alex Teixeira igra u životnoj formi, na 22 utakmice postigao je 15 golova, te se nalazi na meti brojnih evropskih velikana. Najprije je interesovanje za njegovo dovođenje pokazao Chelsea, o čemu smo pisali i ranije, a sada je Liverpool izašao sa zvaničnom ponudom.
Prema pisanjima Timesa, Redsi su ponudili 32 miliona eura. Međutim, teško je vjerovati da će se Shakhtar odreći tek tako svog najboljeg igrača, a ranije se pisalo da su tražili i do 50 miliona eura za 26-godišnjeg Brazilca.
Poznato je da Liverpool želi prodati Sturridgea, a West Ham je ponudio za njega 18 miliona futni. Pored Teixeire, spominje se i Alvaro Morata, ali teško da će španski napadač tek tako na Anfield.
sport.ba @sport.ba