Vrijeme je za spektakl: Nadal protiv Đokovića u četvrtfinalu RG
907

ŠPANAC SLAVIO PROTIV SOCKA

0

Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa, drugog ovogodišnjeg Grand Slam turnira.

Nadal je danas u osmini finala imao nešto više posla protiv Amerikanca Jacka Socka.

Španski teniser je u ovom meču izgubio prvi set od početka turnira, u trijumfu rezultatom 3-1, po setovima 6-3, 6-1, 5-7, 6-2.

Španac je u prva dva seta dominirao, Sock nije imao nikakve šanse i izgledalo je da će meč biti znatno brže okončan.

Ipak, u trećem setu, Amerikanac je potvrdio da nije slučajno dospio u ovu fazu takmičenja, odgovorio je Nadalu boljom igrom, osvojivši čak tri gema na servis španskog velikana.

Ipak, u četvrtom setu je ponovo sve došlo na svoje mjesto i Nadal je lako završio ovaj meč i izborio plasman među osam najboljih.

Branitelj naslova će u četvrtfinalu igrati sa Novakom Đokovićem, što će biti njihov 44. međusobni susret. Španac trenutno vodi sa 23-20 u pobjedama. Ove sezone su se sastali u Monte Carlu, gdje je Novak trijumfovao sa 2-0 u setovima (6-3 i 6-3).