22. 06. 2014 - 01:49
Novozelanske sudije, nesreća i katastrofalne odluke Safeta...
907
Novozelanske sudije, nesreća i katastrofalne odluke Safeta Sušića kumovale porazu Zmajeva

SP u Brazilu

M. DAUTBEGOVIĆ
0
Bosna i Hercegovina neće igrati u osmini finala SP u Brazilu, nakon što su poraženi večeras od Nigerije sa 0:1. Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić katastrofalno je postavio taktiku u formaciji koja je samo na papiru izgledala kao 4-2-3-1. Međutim, u praksi je to izgledalo više kao 3-5-1-1, jer je Senad Lulić umjesto da igra na poziciji lijevog beka, igrao lijevo krilo i ostavljao potpuno izloženog kapitena Emira Spahića, koji je uz to večeras bio i više nego loš. Ipak, i pored toga Zmajevi su poraženi jer su sudije tako odlučile, svidjelo se to nekome ili ne! Kao prvo, Edinu Džeki je poništen čist gol. Miralem Pjanić je sjajno uposlio Edina Džeku, koji je zatresao mrežu Nigerije, ali je pomoćni sudija poništio gol zbog ofsajda, iako je Džeko bio barem metar iza leđa odbrane Nigerije. ČIST GOL EDINA DŽEKE by Lawrence To je šokiralo Zmajeve, a tek je onda došao pravi šok. Igrala se 29. minuta, kada je Spahić bio očigledno fauliran, ali se sudija nije oglasio, pa je Peter Odemwingie pogodio mrežu iza Asmira Begovića za vodstvo Nigerije. Do kraja prvog poluvremena, izabranici Safeta Sušića izvršili su pritisak na gol Nigerije, ali nažalost to nije donijelo izjednačenje. U nastavku, prilično loša igra Zmajeva, a Sušić je u drugom poluvremenu uveo Sejada Salihovića, Vedada Ibiševića i Tina Sven Sušića. Nigerijci su bili daleko bolje fizički pripremljeni, a uspjeli su iskorisiti ogromnu rupu na lijevoj strani. Džeko je u posljednjoj minuti pogodio stativu: NESREĆA! Zmajevi su bili daleko, daleko ispod svojih mogućnosti, pogotovo na fizičkom planu, jer su izgledali dosta umorni. Bez obzira na sve, ostaje žal za propuštenom prilikom, ali stoji činjenica da se svaka škola plaća. Nekad više, nekad manje, ali nikad nije besplatno. Večeras smo to na svojoj koži osjetili. FAUL nad Spahićem by Lawrence