Francuzi pokazali zube: Švajcarska nastradala
907

SP u Brazilu

L. P.
0
cDerbi večeri igrali su Francuska i Švajcarska, a slavili su Francuzi sa ubjedljivih 5:2. Međutim, epitet "derbi" mogao je biti prisutan samo na papiru, jer su Francuzi ekspresno bacili izabranike selektora Ottmara Hitzfelda na koljena. Napadač Arsenala Olivier Giroud u 17. minuti lijepim golom doveo Tricolore u prednost, na oduševljenje velikog broja Francuza na tribinama. Švajcarci doslovno nisu došli sebi, a već je bilo 2:0. 1403293847660_lc_galleryImage_Switzerland_s_goalkeeper_ Blerim Džemaili izgubio je loptu na sredini terena, a nakon munjevite kontre Karim Benzema je uposlio Blaise Matuidija, kojem potom nije bilo teško da zatrese mrežu Diega Benaglia za 2:0. U 32. minuti sudija je dosudio penal za Francusku, nakon što je Johan Djouruou srušio Benzemu. Međutim, napadaču Reala šut je odbranio Benaglio. Ipak, Francuzi su do odlaska na odmor ipak postigli treći gol, a strijelac je bio Mathieu Valbuena u 40. minuti susreta. U nastavku su Francuzi do nogu potukli demoralisane Švajcarce, te golovima Benzeme u 67. i Moussa Sissokoa u 73. minuti petardom zabilježili veliku pobjedu. Švajcarci su do kraja uspjeli samo da ublaže rezultat na 2:5. Prvi gol postigli su desetak minuta prije kraja, kada je Džemaili sjajno pogodio iz slobodnog udarca, dok je konačan rezultat postavio Granit Xhaka.
SWITZERLAND-FRANCE [0-1 OLIVIER GIROUD] (20/06/2014) by scrivoquandovoglio
Switzerland 0 - 2 France B. Matuidi by Yariga Net
Switzerland 0 - 3 France M. Valbuena by Yariga Net
Karim Benzema Goal - Switzerland vs France 0-4 (World Cup 2014) by Cup Goals
Sissoko - Goal Switzerland vs France 0-5 World Cup Brazil by Gashi"Sport'Channel