Napadač Argentine Sergio 'Kun' Aguero smatra da će ekipe iz Južne Amerike imati prednost na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.
'Gaučosi' se nalaze u grupi F zajedno sa Bosnom i Hercegovinom, Iranom i Nigerijom.
"Mislim da južnoameričke reprezentacije imaju određenu prednost nad konkurentima, jer su vremenski uslovi i stadionu drugačiji od onih u Evropi. Najveću prednost ima svakako Brazil, koji je domaćin i koji nastupa među svojim ljudima", rekao je napadač Manchester Cityja.
Ipak, Aguero ističe da takve okolnosti mogu da budu prednost, ali da je svaka ekipa na Mundijalu izuzetno kvalitetna i da nema mjesta potcenjivanju.
"Opet, s druge strane, svaka utakmica na Mundijalu je priča za sebe, svi protivnici su teški jer daju sve od sebe. Ukoliko nekoga potcjenite, bila to Nigerija ili Bosna i Hercegovina, oni će vas pobijediti", zaključio je Aguero.
Argentinci svoj put ka trećoj Boginji otvaraju 15. juna, kada će im rival na Marakani biti ekipa Bosne i Hercegovine.