Sarajevo bez gola preko 375 minuta: Izlazak u Evropu dolazi u...
Sarajevo bez gola preko 375 minuta: Izlazak u Evropu dolazi u pitanje

Svoj gol ne damo, tuđi nas ne zanima

M. H.
0
Fudbaleri Sarajeva u susretu 25. kola Premijer lige BiH odigrali su samo bez golova u gostima protiv Rudara iz Prijedora. Kažemo samo jer su navijači tima s Koševa očekivali sigurnu pobjedu s kojom bi njihov tim ostao u utrci za šampionskom titulom. Međutim, igrači u bordo dresovima su ponovo razočarali, kako igrom, tako i odnosom prema dresu kojeg nose. Možemo slobodno ustvrditi da na golu nije bilo raspoloženog Mateja Delača da bi Sarajevo pretrpjelo poraz u Prijedoru. Jer kako drugačije opravdati činjenicu da protiv tima koji se nalazi u zoni ispadanja za 90 minuta igrači tima s Koševa nisu uputili niti jedan jedini udarac u okvir gola, a po medijima konstantno najavljuju borbu za dvostruku krunu. Jučerašnjim kiksom vjerovatno su se već sada, pet kola do kraja, oprostili od utrke za titulu, a i u Kupu BiH imat će težak zadatak, jer će na gostovanju Zrinjskom morati dati barem jedan gol, budući da je meč na Koševu okončan s 0:0. Dati gol postalo je misaona imenica u svlačionici bordo tima, a nevjerovatno zvuči da su igrači već četvrti put zaredom odigrali susret bez golova. Od toga su dva u Kupu BiH na svom terenu (Željezničar i Zrinjski), te gostovanja Borcu i Rudaru iz Prijedora. Vjerovatno će se navijači teško prisjetiti kada su vidjeli posljednji pogodak za svoj tim, a to je bilo još 23. marta, kada je na Koševu, uz dosta muke savladan Velež, 2:1. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Stojčev u 75. minuti. Od tada, igrači Bordo tima preko 375 minuta u svim takmičenjima ne znaju kako izgleda dati nekome gol. Nevjerovatno, a navijači polako gube strpljenje. Izgleda da se taktika Roberta Jarnija svela na - svoj gol ne damo, a tuđi nas ne zanima. Sarajevo na terenu izgleda bezvoljno, a od nastavka prvenstva igrači sve skupa nisu odigrali dobrih 90 minuta. Premalo za tim koji je najavljivao osvajanje dvostruke krune, a moguće da, u najcrnjem scenariju, ostane i bez izlaska u evropska takmičenja.