Favoriti više ne postoje, ali možemo odbraniti titulu prvaka BiH
907

Sead Bučan smatra:

M. H. (Foto: FK Željezničar)
0
Iako je rezultat od 3:0 sam po sebi visok, slobodno možemo konstatovati kako je Čelik dobro prošao na Grbavici u susretu protiv Željezničara. Plavi su pitanje pobjednika riješili još u prvom poluvremenu golovima Hodžića, Selimovića i Bučana, koji je bio i asistent kod prvog pogotka, te je na kraju, iako je igrao samo 57 minuta, zasluženo izabran za igrača utakmice. Trener Želje Dino Đurbuzović, zahvaljujući visokom rezultatu, u igru je ubacio tek oporavljene Benjamina Čolića, te Josipa Kvesića, a priliku za debi imao je i lijevi bočni Nenad Dedić, koji je ostavio sasvim solidan dojam. Dedićev debi, te povreda Muamera Svrake, otvorili su priliku da Bučan zaigra u ofanzivi, a nagrada od novinarskog žirija najbolji je dokaz kako je odigrao. "Početkom proljeća bio sam primoran da igram u odbrani, s obzirom na veliki broj povrijeđenih igrača. Prošao sam dosta toga u životu i igrao sam na raznim pozicijama i da mi trener kaže da moram na gol, stao bih. Čovjek se nekad obruka, ali ne namjerno, već u neznanju, ali eto - mislim da sam imao solidnih partija i u odbrani", kazao je Bučan za "Oslobođenje", dodajući kako je teško improvizovati, ali... "Naravno da mi je draže igrati bliže golu, jer je to moja prirodna pozicija. Žao mi je što se Svraka povrijedio se, osjećao sam se dobro uoči Čelika i vjerovao sam da možemo slaviti pobjedu, tako da mi je drago što sam dobio priliku u ofanzivi." Bučan tvrdi kako su on i suigrači željeli brzim pogotkom otvoriti utakmicu, što im je i pošlo za nogom već u 4. minuti, kada je upravo on asistirao za Hodžića. "Isplatilo se što smo agresivno ušli u utakmicu. Vidjeli smo da možemo i da znamo i jako je bitno da smo osvojili tri boda u efikasnoj igri. Zadovoljan sam, ne samo svojom igrom već cijelom ekipom, jer smo u svakom trenutku znali šta želimo. Dobro smo stajali i bili smo opasni po gol protivnika, a poslije 3:0, rutinski smo priveli utakmicu kraju", kaže najbolji pojedinac meča, ističući kako je sretan zbog nagrade za najboljeg igrača. U narednom kolu Željezničaru slijedi gostovanje kod Olimpica, čiji je dres Bučan također nosio... "Idemo od utakmice do utakmice. Bez obzira na ime protivnika, moramo dati sve od sebe kako bismo pokušali odbraniti titulu prvaka. Moramo biti realni i pogledati kako smo ušli u sezonu, sa kakvim igračkim kadrom i ambicijama. Imamo priliku da osvojimo još jedan trofej, ali daleko od toga da će biti lako. Četiri ekipe su u borbi za naslov, a teško da iko od nas može osvojiti maksimalan broj bodova do kraja sezone. Ko bude najmanje griješio, taj će na kraju biti prvi, a dosadašnji tok sezone pokazao je da favoriti više ne postoje", smatra Bučan, koji pak vjeruje da Željo može do novog naslova prvaka.