26. 02. 2014 - 19:34
David Moyes više neće biti menadžer Manchester Uniteda!
907
Shares
David Moyes više neće biti menadžer Manchester Uniteda!

Prema berzi u New Yorku

David Moyes više neće biti menadžer Manchester Uniteda!

T. H.
26. 02. 2014 - 19:34
0
Shares
Još uvijek nije ozvaničeno, još uvijek je sve po starom, ali David Moyes izgleda neće više biti menadžer Manchester Uniteda. Tako bar kruže glasine pred otvaranje njujorške berze. Zašto tamo? Pa, baš tamo se i prodaju akcije slavnog kluba koji posrće od kada je Moyes preuzeo ekipu, a na njujorškoj berzi upućeni u poslovna zbivanja - obično su više upućeni u ovakve poslovne poteze nego klasični novinari. Naročito kada se radi o potezima američkih gazda, kao što je to slučaj sa Unitedom čije je vlasnik porodica Glazer, prenosi "Blic". Prema navodima do kojih su došli pojedini britanski novinari, po kuloarima uoči otvaranja berze u Njujorku uveliko se ovog prepodneva po evropskom vremenu pričalo da je "stvar gotova", te da je došlo do navodno sporazumnog prekida saradnje između kluba i trenera, o čemu će javnost naknadno biti obavještena. Andy Goldstein, TV lice iz Engleske, a sada i novinar "talkSporta", naveo je na Twitteru da berza obavještena da je Moyes otpušten. Na tu njegovu opasku, oglasio se Rob Harris, koji za agenciju "Associated Press" radi u Britaniji, objavio je da su "takve i bilo koje glasine o otkazu - demantovane u samom klubu". Da podsjetimo, na njujorškoj berzi se prvoj pojavila informacija o odlasku Alexa Fergusona. Naknadno su iz manchesterskog kluba potvrdili vijest o penzionisanju legendarnog Škota.
Učitaj još novosti