Argentinski defanzivac neće moći da nastupi u revanšu, ali se nada iznenađenju njegovih saigrača, uprkos, po njegovim riječima, moćnoj Barceloni.
Uprkos činjenici što je 'pocrveneo' u duelu sa Kataloncima, štoper 'Građana' Martin Demichelis bio je pun pohvala na račun ekipe Barcelone, ali smatra kako još uvek nije sve gotovo u njihovom dvomeču.
"Veoma sam tužan zbog kartona i jedanaesterca. Ne mogu da krivim sudiju."
"Utakmica se sastojala iz dva potpuno različita dijela, onog prije penala i onog posle. Ovakve greške bole, ali penal je 'ubio' utakmicu."
"Smatram da nijedan tim na svijetu ne može parirati Barceloni. Najteže je oduzeti im loptu. Ipak, smatram da moramo u drugi duel ući sa vjerom." - objasnio je Demichelis.