Završene su četiri utakmice osmine finala Lige prvaka.
Nakon prvih utakmica osmine finala, najmanje razloga za slavlje imaju Englezi.
Naime, Arsenal i Manchester City nalaze se na rubu ispadanja, nakon što su u prvim utakmicama poraženi na svom terenu identičnim rezultatom 2:0 od Bayerna, odnosno Barcelone.
Međutim, nije samo rezultat bio identičan u utakmicama Arsenal - Bayern i Manchester City - Barcelona.
Obje engleske ekipe su, naime, susrete završile sa po deset igrača.
Kod Manchester Citya je isključen Demichelis, a kod Arsenala Szczesny.
Osim toga, Englezi su sva četiri gola primili u istom vremenskom intervalu.
Lionel Messi i Toni Kroos su zabili u 54. minuti, te Dani Alves i Thomas Muller u 88. minuti.
Englesko prokletstvo ili nevjerovatna igra brojki.