Izvršni odbor Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine (IO FSBiH) će uskoro donijeti odluku o zabrani odlaska navijača na gostujuće utakmice svojih klubova u Premijer ligi BIH.
Kako je za Klix.ba potvrdio Darko Ljubojević, prvi potpredsjednik FSBiH i član IO FSBiH, članovi IO FSBiH su danas obavili telefonske konsultacije u vezi s prijedlogom Takmičarske i Komisije za sigurnost NSBiH o zabrani odlaska gostujućih navijača tokom proljetnog dijela Premijer lige i Kupa BiH.
"Takva odluka se može očekivati u narednim danima. Razlog je trenutna sigurnosna situacija koja nije na zadovoljavajućem nivou", rekao je Ljubojević.
On je rekao da nije ljubitelj takvih odluka, ali i da sada postoje realni razlozi da se ovakva odluka provede.
Ovakva odluka ne bi bila presedan kada je Premijer liga BiH u pitanju. Prije tri godine, tadašnji Komitet za normalizaciju je također donio odluku o zabrani gostovanja navijačima.
Podsjećamo da se takmičenje u Premijer ligi BiH nastavlja 1. marta susretima 20. kola.