19. 02. 2014 - 14:42
Bez gostujućih navijača na bh. stadionima u nastavku Premijer lige
907
Shares
Bez gostujućih navijača na bh. stadionima u nastavku Premijer lige

Uskoro će biti objavljena zvanična odluka

Bez gostujućih navijača na bh. stadionima u nastavku Premijer lige

M. H.
19. 02. 2014 - 14:42
0
Shares
Izvršni odbor Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine (IO FSBiH) će uskoro donijeti odluku o zabrani odlaska navijača na gostujuće utakmice svojih klubova u Premijer ligi BIH. Kako je za Klix.ba potvrdio Darko Ljubojević, prvi potpredsjednik FSBiH i član IO FSBiH, članovi IO FSBiH su danas obavili telefonske konsultacije u vezi s prijedlogom Takmičarske i Komisije za sigurnost NSBiH o zabrani odlaska gostujućih navijača tokom proljetnog dijela Premijer lige i Kupa BiH. "Takva odluka se može očekivati u narednim danima. Razlog je trenutna sigurnosna situacija koja nije na zadovoljavajućem nivou", rekao je Ljubojević. On je rekao da nije ljubitelj takvih odluka, ali i da sada postoje realni razlozi da se ovakva odluka provede. Ovakva odluka ne bi bila presedan kada je Premijer liga BiH u pitanju. Prije tri godine, tadašnji Komitet za normalizaciju je također donio odluku o zabrani gostovanja navijačima. Podsjećamo da se takmičenje u Premijer ligi BiH nastavlja 1. marta susretima 20. kola.
Učitaj još novosti