Disciplinska komisija Lege Calcio kaznila je Romu novom navijačkom zabranom, te s 80.000 eura zbog teritorijalne diskriminacije.
Sjeverna i južna tribina Olimpica već su bile zatvorene prošle nedjelje u utakmici italijanskog fudbalskog prvenstva protiv Sampdorije. Nakon novih antinapolitanskih povika iz redova Rominih navijača koji su se čuli u utakmici protiv Sampdorije, zatvorena je još jedna tribina za sljedeću domaću utakmicu protiv Intera.
"Oh Vezuve, isperi ih s lavom", vikao je dio navijača Rome protiv Sampdorije, dok je ostatak stadiona takve povike pozdravio pljeskom.
Roma je uložila žalbu na zatvaranje triju tribina u utakmici protiv Intera, a konačna presuda u slučaju neće biti poznata do sljedećeg utorka.
- Treba nam podrška naših fantastičnih navijača. Nadam se da do kraja sezone navijači neće kompromitirati mogućnost da budu uz nas – apelirao je Romin kapiten Francesco Totti.
sport.ba @sport.ba