Brazilski napadač Neymar propustit će večerašnji meč Barcelone u prvom susretu osmine finala Kupa kralja protiv Getafea zbog bolesti.
Aktuelni prvak Španije objavio je danas da njihov napadač ima problema s gastroenteritisom, te da su mu doktori naredili da se vrati kući.
Kao rezultat toga u tim je upao Xavi, kojeg je trener Gerardo Martino planirao večeras odmoriti. Španski reprezentativac tako će nadomjestiti odsustvo bivšeg napadača Santosa.
Još uvijek nije poznato da li će Neymar, koji je postigao devet golova ove sezone za Katalonce, biti spreman za veliki derbi Primere protiv Atletico Madrida ovog vikenda.
Osim Neymara, Bartra i Dani Alves će također propustiti večerašnji duel, koji počinje u 22.00 sata na stadionu "Nou Camp".
Gerardo Martino će tako moći računati na sljedeće igrače: Valdés, Pinto, Montoya, Piqué, Fàbregas, Puyol, Pedro, Iniesta, Alexis, Messi, Xavi, Mascherano, Sergio, Song, Jordi Alba, Tello, Adriano i Sergi Roberto.