Predsjednik Barcelone Sandro Rosell smatra kako Primera nikad nije bila uzbudljivija i da mu je drago da će se uz Katalonce još dva tima boriti za titulu prvaka.
"Bez iakve sumnje, ovo prvenstvo je najuzbudljivije u posljednjih nekoliko godina. Atletico Madrid je potvrda toga. Ovaj tim ima itekako dobru viziju, a na polovini prvenstva su izjednačeni s nama na čelu tabele. Mi smo spremni za odbranu naslova, ali i Real Madrid ima šansu da na kraju bude prvi", otkrio je Rosell u razgovoru za španske medije.
Atletico Madrid juče je slavio u Malagi protiv istoimenog domaćina sa 1:0, golom Kokea, te je trenutno prvi na tabeli Primere sa 49 bodova, odnosno tri više od drugoplasirane Barcelone, koja svoj meč igra danas sa Elcheom na "Nou Campu". Na trećem mjestu je Atleticov gradski rival Real sa 41 bodom i utakmicom manje.