Kapiten Liverpoola Steven Gerrard mogao bi se na teren vratiti već u srijedu, 1. januara, kada "Redsi" na "Anfieldu" dočekuju Hull, tvrdi engleska štampa.
Reprezentativac Engleske povrijedio se u duelu s West Hamom početkom ovog mjeseca, a mediji su nagađali da bi zbog povrede zadnje lože mogao pauzirati oko šest sedmica. Međutim, sjajni Gerrard se izgleda u potpunosti oporavio i već bi u srijedu mogao istrčati na travnjak "Anfielda".
Ova vijest sigurno će obradovati sve simpatizere "Redsa", ali i menadžera Brendana Rodgersa, jer su nakon što su za Božić bili lideri Premiershipa s dva vezana poraza od 1:2 protiv Manchester Cityja i Chelseaja pali na čak petu poziciju. Sigurno da im je teško pala i činjenica da su ih fudbaleri gradskog rivala, Evertona, takođe prestigli na tabeli.