Na konferenciji za medije povodom kraja stare i početka nove godine, javnosti su se obratili čelnici Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine.
Predsjednik N/FSBiH Elvedin Begić istakao je veoma pozitivne rezultate saveza i reprezentacije u ovoj godini.
"Prvi i glavni događaj koji je obilježio ovu godinu jeste plasman u Brazil", napomenuo je Begić.
"Osim toga, posjetili su nas predsjednici FIFA i UEFA Sepp Blatter i Michel Platini. U maju smo na Skupštini Saveza doradili i usvojili Statut kao i zaštitili novi logo. Pri kraju je prikupljanje dokumentacije za uređenje terena klubova u Premijer ligi", dodao je Begić.
Begić u ovom trenutku nije mogao dati odgovor na pitanje hoće li selektor A reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić produžiti ugovor sa N/FSBiH, niti o tome u kojoj će opremi nastupati Zmajevi na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.
Generalni sekretar Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine Jasmin Baković iznio je neke tehničke detalje vezane za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.
"Mi imamo pravo na osam odsto prodajnog kapaciteta za svaku utakmicu. Napravit ćemo planove za prodaju ulaznica. FIFA je rigorozna. Onemogućene su bilo kakve manipulacije. Na svakoj ulaznici bit će ime i ostali podaci. Niko neće moći ući na tuđu kartu", rekao je Baković.