Mladi španjolski nogometni stručnjak, Aitor Karanka (40), imenovan je novim menadžerom engleskog drugoligaša Middlesbrougha.
Bivši stoper madridskog Reala i bivši pomoćnik Josea Mourinha u istom klubu mijenja Tonyja Mowbrayja na klupi engleske ekipe, čije je mjesto upražnjeno još od listopada.
- Ovo je vrlo važan dan za mene. Ovo mi je prvi samostalni trenerski posao i to u velikom klubu, s kvalitetnim stadionom, uvjetima za rad i fantastičnim navijačima – rekao je Karanka na predstavljanju.
- Moje vrijeme je došlo. Bio sam tri sezone pomoćnik Joseu Mourinhu i svaki sam dan s njime učio. On je najbolji i od njega možete naučiti apsolutno sve. On je "The One" – kaže Karanka.
Karanka preuzima Middlesbrough u trenutku kada se klub nalazi na niskom 16. mjestu prvenstvene tabele sa svega 16 bodova iz 15 odigranih susreta.