Meč protiv Salernitane trajao svega 20 minuta, jer su gosti u prvih 120 sekundi izvršili tri izmene, a potom se povredilo još njih petorica?!
Nevjerovatne scene viđene su italijanskoj trećoj ligi. Naime, lokalni derbi između Salernitane i Nocerine je, naime, trajao svega 20 minuta s obzirom da je toliko trebalo gostujućim igračima da se – povrijede?!
Naravno, nisu zdravstveni problem bili uzrok njihovog valjanja po terenu. Problem je bio puno ozbiljniji – navijačke pretnje smrću, a u Italiji takve treba ozbiljno shvatiti.
Fudbalerima je zaprijećeno jer je huliganima zabranjeno da prisustvuju meču. Igrači Nocerine su prvobitno odbili da igraju, ali im uprava lige nije dozvolila da odgode susret. Zbog toga je susret kasnio 40-tak minuta.
Već u prva dva minuta šef struke Nocerine izvršio je sve tri izmjene, da bi u narednih 17 još pet njegovih igrača hramljući napustilo teren, pa sudija nije imao druge nego da prekine meč jer su gosti ostali sa šestoricom na terenu.
Cio Upravni odbor Nocerine je momentalno podnio ostavke i naredio igračima da ne razgovaraju sa medijima.