Terenac marke "mercedes ML" sinoć je zapaljen u Ulici Kosančić Ivana u Novom Sadu, javlja Kurir.
Prema nezvaničnim informacijama, automobil pripada vođi navijača FK Vojvodina Slobodanu Milutinoviću (27), koji nije bio u vozilu u trenutku napada.
Maskirani napadač prišao je vozilu sa kantom benzina, polio automobil i zapalio ga. Stanovnici ulice Kosančić Ivana rekli su novinarima da su oko 21 sat čuli snažnu detonaciju, a kada su izašli na prozore i terase, imali su, kažu, šta i da vide - na parkingu između zgrada automobil marke "mercedes ML" novosadskih tablica bio je u plamenu.
U ponedeljak navečer u Beogradu, dan posle derbija između Crvene zvezde i Partizana, teško je ranjen vođa Partizanovih navijača iz grupe "Zabranjenih" Alen Kostić, u beogradskom naselju Železnik.
Prošle sedmice u Beogradu ubijeni su Vlado Živković, član navijačke grupe "Zabranjeni" i Vladimir Lukić, navijač FK Rad i član neonacističke grupe "Odred 18".