Da je Cristiano Ronaldo najbolji igrač Real Madrida najbolje govori njegova statistika u "kraljevskom" dresu.
Portugalski fudbaler večeras je bio strijelac prvog gola u pobjedi protiv Galatasaraya, što mu je bio deveti pogodak u posljednjih devet utakmica.
Ronaldo je bio direktno umiješan u 22 gola Real Madrida u posljednjih 18 utakmica koje je odigrao za ovu ekipu u okviru Lige prvaka. Portugalac je 18 posljednjih susreta u Ligi prvaka postigao isto toliko golova, te imao i četiri asistencije.
Zanimljivo, u večerašnjoj utakmici protiv Galatasaraya u strijelce su se upisala sva trojica napadača, Ronaldo, Karim Benzema i Gonzalo Higuain, što je bilo tek drugi put da su na istoj utakmici sva trojica postigli golove. Prije Galatasaraya, to im je za rukom pošlo u utakmici protiv moskovskog CSKA.