Hasan Salihamidžić je devet godina nosio dres Bayerna, a zatim je u januaru 2007. potpisao za Juventus u kojem je igrao do jula 2011. godine. Upravo će se večeras Bayern i Juventus sresti u četvrtfinalu Lige prvaka.
"Ova dva kluba su među četiri najbolja u Evropi i to je ono gdje ih i želim vidjeti. Šanse su 50-50 u okršaju najbolje ekipa Njemačke i najbolje Italije. Presudit će mali detalji i ko bude imao bolji dan. Jedni druge jako poštuju, ali ja mislim da, ako Bayern odigra najbolje što može, oni će biti ti koji će slaviti", rekao je Braco za službenu stranicu FIFA-e i prokomentirao ekipu italijanskog prvaka.
"Juve je jak i igra odličan nogomet, a cijela ekipa zna kako se braniti. Oni imaju stvarno jak kolektiv. Ostvarili su nevjerojatan rekord u posljednje dvije godine, budući da su izgubili samo dvije-tri utakmice. Također, oni imaju jednog od najboljih trenera Evrope - Antonija Contea koji je uradio velike stvari i igrači ga vole."
Smatra kako je vrijeme da Bayern ponovno osvoji Ligu prvaka. Posljednji put su Bavarci to uspjeli 2001. godine u Milanu.
"Nogomet koji igraju je nevjerovatan - dominiraju tokom utakmice i nikada ne prepuštaju posjed. Oni jednostavno uguše svoje suparnike. Bayern je zaista sazreo i oni spadaju među tri najbolje evropske ekipe. Posljednje tri ili četiri godine, oni su postali veoma jaki", izjavio je Salihamidžić koji će navijati za Bayern.
"Dva srca kucaju u mojim prsima i to znači da će jedno uvijek biti tužno. Ipak, na kraju krajeva, proveo sam devet godina igrajući za Bayern, živim u Minhenu i moja djeca su ovdje rođena. Ja sam iz Bayerna, ja sam crven!"