Kada ne ide, baš ne ide. Nekoliko dana nakon što je selektor nogometne reprezentacije BiH Safet Sušić objavio da nije pozvao ozlijeđenog Mensura Mujdžu za odlučujuće dvije kvalifikacione utakmice u ciklusu za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu, bek Frajburga nam je, javivši se na telefon, rekao da je uz sve, još i - bolestan.
- Sada nije loše, ali dan ranije sam imao temperaturu. Bio sam nikakav. Viroza je neka u pitanju - izjavio je Mujdža za Dnevni avaz.
[anter]
Treba zapeti
- Završit ćemo ovo kako treba, ako Bog da. Bez obzira na to što navijači i mediji očekuju da glatko prođemo i Lihtenštajn i Litvaniju, siguran sam da će igrači biti maksimalno skoncentrirani i da neće misliti da je to lagan zadatak. Trebat će tu zapeti kao i do sada i, uz takav pristup i koncentraciju, siguran sam da će sve to biti dobro - rekao je Mujdža.
[/anter]
Ta viroza nadovezala se na ozljedu koju Mujdža vuče od Slovačke. Iz vikenda u vikend očekivali smo da ga vidimo na terenu, ali njegovo odsustvo iz ekipe Frajburga se odužilo.
- To je problem koji me muči još od utakmice u Slovačkoj. Nije ništa konkretno kao kada se radi o rupturi mišića ili povredi koljena. Čini se da je ovo problem kuka. Previše sam čuvao koljeno i tako opteretio druge dijelove tijela, najviše kuk. Sve to predugo traje - kaže Mujdža.
I, konačno, Mensur kaže da bi mogao početi trenirati u ponedjeljak, ali da, kao što je prije nekoliko dana rekao selektoru Sušiću, nema smisla da se računa na njega.
- Za nekoliko dana pridružit ću se igračima na treningu, ali s njima nisam radio već 20 dana. To sam rekao i selektoru. Znam da nam u ove dvije utakmice trebaju sto posto spremni igrači, što ja u ovom trenutku nisam - tvrdi naš reprezentativac.
Mujdža će nam nedostajati, jer takvog igrača na poziciji desnog beka nemamo. Ipak, on je uvjeren da će sve proteći dobro.
- Veoma mi je žao. Krivo mi je zbog svake utakmice koju ne odigram za reprezentaciju, ali želim ovo i izliječiti do kraja. Nije mi žao samo zbog toga što neću igrati, žao mi je i zbog mojih prijatelja u reprezentaciji, među kojima vlada prelijepa atmosfera, kao i zbog činjenice da su to ključne utakmice u kojima možemo osigurati odlazak na Svjetsko prvenstvo. Zbog toga sam najavio da ću doći u Kaunas. Gledat ću utakmicu sa željom da na kraju malo proslavimo...