Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić suočio se sa prvim problemom uoči dvije posljednje utakmice kvalifikacija za odlazak na SP u Brazil.
Naime, Mensur Mujdža neće igrati u odlučujuće dvije utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu protiv Lihtenštajna u Zenici (11. oktobar) i Litvanije u Kaunasu (15. oktobar), pošto ga je selektor našeg tima Safet Sušić odlučio poštedjeti.
Mujdža je povrijeđen i ne trenira sa saigračima iz Freiburga, pa je Pape odlučio da ga nema potrebe zvati da igra.
- Pričali smo s njim i doktor Reuf Karabeg i ja. Ljekari iz njegovog kluba Freiburga nemaju niti dijagnozu. Koljeno i mišić su u redu, ali izgleda da je u pitanju kuk. Kada ne trenira i ne igra, nema smisla da ga zovem – rekao je Sušić u razgovoru za Dnevni Avaz.
Ostatak spiska, koji će biti objavljen sutra na web stranici Nogometnog saveza BiH, bit će identičan onom pred Slovačku, s tim što se vraća Ervin Zukanović. Novih imena, po svoj prilici, neće biti.