Škola fudbala Valter, iako relativno mlada, danas predstavlja jednu od vodećih škola fudbala u Bosni i Hercegovini.
Mladi polaznici ove škole fudbala imali su u više navrata priliku da se druže sa reprezentativcima Bosne i Hercegovine, kao što su Edin Džeko, Miralem Pjanić ili Emir Spahić, a rade u vrhunskim uslovima.
Više o ovoj školi fudbala saznali smo od njenog direktora Adisa Junuzovića.
Od kada egzistira Valter?

"Škola fudbala Valter počela je sa radom u septembru 2011 godine. Za relativno kratak vremenski period, uspjeli smo ostvariti prilično zapažene rezultate", kaže direktor Adis Junuzović.
Koliko djece je prošlo kroz ovu školu?
"Kroz školu fudbala Valter do sada je prošlo oko 500 dječaka, s tim da danas škola broji između 100-120 stalnih članova. Moram istaknuti, kako vlada sve veće interesovanje za upis u našu školu".
Kako ste zadovoljni sa stručnim kadrom koji radi sa djecom?
"Što se tiče stručnog kadra naše škole, veoma smo zadovoljni. Treneri imaju jako dobre odnose sa djecom, što je ključno u ovom poslu, a polaznici naše škola imaju vrhunske uslove za rad i napredak. Najbolji pokazatelj njihovog rada je i stalni porast naših članova".
Zmajevi su često znali dati podršku Valteru, koliko znači djeci kada ih posjete Edin Džeko ili Emir Spahić?
"Naši dječaci su imali priliku da se druže sa reprezentativcima Bosne i Hercegovine u više navrata. Izlazili su na teren sa igračima na Bilinom Polju, na utakmicama protiv Luksemburga i Portugala. Naravno da dječacima puno znači kad ih posjete velike fudbalske zvijezde, kao što su Pjanić, Spahić, Džeko, Salihović.
"U zadnjoj posjeti našoj školi, Miralem Pjanić, se družio sa našim dječacima, i imali su priliku da mu postavljaju pitanja, vezano oko fudbala, a Miralem je svakako iskoristio priliku, i dao neke savjete koji će im vjerovatno biti od pomoći za dalji razvoj. Naši dječaci, su imali priliku da se druže i sa Adnanom Ćatićem, Felix Sturm. To je isto bilo jedno lijepo druženje.

"Što se tiče planova, naše škole. Imamo u planu da se radi na izgradnji kampa, tj, akademije, to su nam planovi za budućnost. Trenutno smo u pregovorima sa nekoliko klubova koji bi nam bili podrška u budućnosti", dodao je Junuzović.