29. 08. 2026 - 21:56
Barselona dobila lošu vijest pred start Lige prvaka, Flik...
907
Shares
Barselona dobila lošu vijest pred start Lige prvaka, Flik ostaje bez važnog igrača

Barselona dobila lošu vijest pred start Lige prvaka, Flik ostaje bez važnog igrača

29. 08. 2026 - 21:56
0
Shares

Barcelona je saznala kompletan raspored ligaške faze Lige prvaka, ali je ubrzo stigla i vijest koja neće obradovati Hansija Flicka.

Katalonski klub novu evropsku sezonu otvara 9. septembra protiv Feyenoorda na Camp Nouu, a njemački stručnjak u toj utakmici neće moći računati na Erica Garcíju.

Razlog nije povreda, nego kazna koju španski defanzivac prenosi još iz prošle sezone.

Kazna iz Madrida

García je direktan crveni karton dobio u revanšu četvrtfinala prošlosezonske Lige prvaka protiv Atlético Madrida na Metropolitanu.

Barcelona je tada slavila rezultatom 2:1, ali je uprkos pobjedi eliminisana zbog ukupnog rezultata dvomeča.

Prema članu 63.01 UEFA-inog pravilnika za sezonu 2026/27, suspenzija nastala zbog isključenja prenosi se na narednu utakmicu UEFA-inog klupskog takmičenja u kojoj igrač može nastupiti.

García će tako kaznu odraditi upravo protiv Feyenoorda.

Flick ostaje bez standardnog rješenja

Izostanak Garcíje nije beznačajan jer je u posljednje vrijeme postao veoma važan član Flickove ekipe.

Njemački trener ove sezone dao mu je novu ulogu i koristi ga kao prvog izbora na poziciji desnog beka.

Garcíjina svestranost dodatno je vrijedna jer može odgovoriti i na nekoliko pozicija u posljednjoj liniji.

Ipak, Flick ima alternative.

Za mjesto na desnoj strani konkurisat će Jules Koundé, dok je na raspolaganju i Xavi Espart.

Barcelona će tako pokušati otvoriti novu sezonu Lige prvaka pobjedom protiv Feyenoorda, ali će prvi evropski izazov morati odraditi bez jednog od igrača kojem je Flick na početku nove sezone dao veoma važnu ulogu.

Učitaj još novosti