Veliko slavlje priređeno je u Splitu nakon što je Hajduk prekinuo evropski post dug čak 16 godina. Nekoliko hiljada navijača dočekalo je u petak poslijepodne igrače splitskog kluba ispred Poljuda i zajedno s njima proslavilo veliki uspjeh.
Ekipa Gonzala Garcije osigurala je nastup u ligaškoj fazi Konferencijske lige nakon dramatičnog gostovanja kod Rakowa, na kojem je slavila rezultatom 3:2.
Bio je to rezultat kojim se Hajduk nakon dugih 16 godina ponovo izborio za evropsku jesen.
Fudbaleri splitskog kluba vratili su se u petak poslijepodne na jug Hrvatske, gdje ih je ispred Poljuda čekalo nekoliko hiljada navijača. Veliki uspjeh tako je nastavljen slavljem po povratku u Split.
Hajduk saznao rivale u Evropi
Hajduk je današnjim žrijebom dobio i šest protivnika s kojima će odmjeriti snage u ligaškoj fazi Konferencijske lige.
Na Poljud će stići Ajax, Nordsjaelland i St. Truiden, dok Splićane očekuju gostovanja kod Midtjyllanda, Lincoln Red Impsa i Thuna.
Nakon velike pobjede nad Rakówom Hajdukovci su dočekani na Poljudu. pic.twitter.com/Jq916tebIN
— Radio Dalmacija (@RadioDalmacija) August 28, 2026
sport.ba @sport.ba