Dolazak Dilana Osetkovskog u Valensiju označio je početak novog poglavlja u karijeri američkog krilnog centra, nakon vrlo teške sezone provedene u Partizanu. Osetkovski nije krio da je prethodna godina bila komplikovana, kako za njega lično, tako i za cijeli klub, no istakao je da mu je takvo iskustvo ipak pomoglo. Prema njegovim riječima, prenesenim od strane španskog „Mundo Deportiva“, upravo se najveći lični napredak dešava u teškim trenucima, kroz borbu.
Amerikanac je potom uz dozu humora opisao sve kroz šta je prošao u crno-bijelom dresu, poručivši da stalno govori supruzi kako bi njih dvoje trebalo da napišu knjigu o svemu što se dogodilo protekle godine — o borbama, usponima i padovima.
Nakon iskustva u Beogradu, Osetkovski se vraća u špansku Endesa ligu, takmičenje koje dobro poznaje i u kojem se ranije već nametnuo kao jedan od zapaženijih visokih igrača.