Novi selektor fudbalske reprezentacije Njemačke Jirgen Klop održao je prvo obraćanje nakon preuzimanja klupe "Pancera" i odmah poslao jasnu poruku – želi stvoriti ekipu koja će vratiti ponos i zajedništvo među navijače.
Iskusni stručnjak istakao je da je vođenje nacionalnog tima za njega posebna čast, ali i velika odgovornost.
„Velika mi je čast što danas sjedim ovdje. Imao sam predstavu koliko je ova uloga važna, ali kada ste zaista povezani s reprezentacijom, osjećaj odgovornosti postaje još veći. Nikada nisam zamišljao da će se ovo zaista dogoditi“, rekao je Klop.
Želi hrabru i povezanu ekipu
Bivši trener Liverpoola poručio je da želi otvoriti vrata svim igračima i da će pratiti fudbalere širom Evrope.
„Želim biti hrabar, uvijek sam bio takav i tako ću nastaviti. Posmatrao sam 57 igrača i pratit ću utakmice u svakoj zemlji gdje naši reprezentativci igraju. Želim izgraditi tim koji će se boriti jedan za drugog i uživati u fudbalu“, poručio je novi selektor.
Klop vjeruje da reprezentacija ima posebnu moć i da može povezati ljude.
„Reprezentacija može ujediniti Nijemce kao gotovo ništa drugo“, naglasio je.
Prvi ispit protiv Nizozemske
Klop će debi na klupi Njemačke imati 24. septembra protiv Nizozemske u Ligi nacija.
U istoj grupi nalaze se još Srbija i Grčka, a novi selektor već od prvog meča želi pokazati novu energiju i napraviti temelje za povratak Njemačke među najbolje svjetske reprezentacije.
sport.ba @sport.ba