Selektor košarkaša Srbije Dušan Alimpijević rekao je danas u izjavi za portal "Mozzart Sport" da očekuje da će Nikola Jokić igrati za Srbiju u narednim utakmicama kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, piše Tanjug.
Srbija igra 2. jula protiv Švajcarske, a potom 5. u Beogradu protiv Bosne i Hercegovine, a Alimpijević je rekao da igranje Jokića nikada nije bilo sporno.
"Ništa nije bilo sporno od prvog momenta, to je čovjek sa kojim sam ja u kontaktu od prvog momenta otkako sam seo na selektorsku poziciju. Komunikacija sa tim čovjekom se odvija na najjednostavnijem i najlakšem mogućem nivou, on zaista živi za reprezentaciju, iako to možda nekima u nekim trenucima nije djelovalo, on je čovjek koji je veoma ushićen za reprezentaciju. To je čovjek koji je zvao saigrače i zahvaljivao im se na borbi u prethodnim prozorima. Očekujemo, ukoliko bude išlo ovim tokom i po planu, naravno mi ne znamo šta sve može da se desi do 22. juna, ali u ime Boga, zdravlja, očekujemo ga", rekao je Alimpijević u Atini gdje prisustvuje Fajnal foru Eurolige.
sport.ba @sport.ba