25. 03. 2026 - 13:08
Ništa od velike senzacije: Shiffrin osvojila Veliki kristalni...
907
Shares
Ništa od velike senzacije: Shiffrin osvojila Veliki kristalni globus

Ništa od velike senzacije: Shiffrin osvojila Veliki kristalni globus

25. 03. 2026 - 13:08
0
Shares

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić je u prvoj vožnji velesaloma u Hafjellu na završnici Svjetskog kupa odradila dobru prvu vožnju.

S 1.23 sekunde zaostatka za vodećom Valerie Grenier zauzela je desetu poziciju. Vodeća nakon prve vožnje je Kanađanka, a sa samo dvije stotinke zaostatka druga je Šveđanka Sara Hector.

Za Veliki kristalni globus bore se Nijemica Emma Aicher i Amerikanka Mikaela Shiffrin. Shiffrin uoči završnice ima 1386 bodova, a Aicher 1301. Ipak, Nijemica je danas odvezla bolje i trenutno ima više od sekunde prednosti. Aicher je zauzela treću poziciju, a Shiffrin je završila na skromnom 17. mjestu.

Aicher do globusa može samo pod jednim uvjetom - mora pobijediti, a Shiffrin ostati izvan prvih 15 mjesta. Samo u tom raspletu Nijemica bi preuzela Veliki kristalni globus, piše Index.hr.

Učitaj još novosti