14. 03. 2026 - 12:35
Bura u bh. košarci: Lavovi Brčko najavili tužbu protiv Halimića
907
Shares
Bura u bh. košarci: Lavovi Brčko najavili tužbu protiv Halimića

Bura u bh. košarci: Lavovi Brčko najavili tužbu protiv Halimića

14. 03. 2026 - 12:35
0
Shares

Košarkaški klub Lavovi Brčko reagovao je na izjave selektora ženske košarkaške reprezentacije BiH Emira Halimića, koji je tokom press konferencije u Zenici tvrdio da lideri prvenstva nisu pustili svoje igračice u nacionalni tim.

Iz brčanskog kluba poručuju da su te tvrdnje neistinite i najavljuju pravne korake.

“Košarkaški klub Lavovi Brčko najoštrije osuđuje neistinite i perfidne izjave selektora Halimića. Tim izjavama selektor svjesno obmanjuje sportsku i kompletnu javnost u BiH. U narednim danima, sa pravnim timom razmotrićemo pokretanje tužbe zbog klevete, narušavanja ugleda kluba i svjesnog iznošenja neistina”, stoji u saopštenju.

Klub će povodom ovoga održati press konferenciju u brčanskom Domu kulture u utorak, 17. marta 2026. godine u 12:00, gdje će se javnosti obratiti predsjednik Boško Vukadinović.

Učitaj još novosti