Dinamo je ostvario veliku pobjedu na Poljudu i u derbiju 25. kola SuperSport HNL-a savladao Hajduk rezultatom 3:1, čime je napravio ogroman korak u borbi za titulu. Zagrepčani su furiozno otvorili meč i već nakon 11 minuta imali dva gola prednosti, a domaći se do kraja nisu uspjeli vratiti uprkos nekoliko dobrih prilika i velikoj podršci s tribina.
Gosti su poveli već u sedmoj minuti kada je Miha Zajc nakon lijepe akcije ostao sam na rubu kaznenog prostora i preciznim udarcem savladao Tonija Silića. Samo četiri minute kasnije Dinamo je dodatno kaznio lošu reakciju odbrane Hajduka, a nakon gužve u šesnaestercu najprisebniji je bio Gabriel Vidović koji je pogodio za 0:2. Hajduk se potom probudio i zaigrao mnogo konkretnije, pa je u 28. minuti uspio smanjiti preko Rokasa Pukštasa, koji je natrčao na odbijenu loptu nakon što je prethodno pogođena stativa.
I kada se činilo da se domaći vraćaju u utakmicu, Dinamo je ponovo zadao težak udarac. U 38. minuti uslijedila je brza kontra gostiju, Luka Stojković je sjajno proigrao Monsefa Bakrara, a on pobjegao čuvarima i pogodio za 1:3. Bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor, a ispostavit će se i ključni trenutak cijelog derbija.
U nastavku je Hajduk pokušavao preuzeti inicijativu i što prije doći do gola koji bi ga vratio u meč. Domaći su prijetili preko Rebića, Šege i Pukštasa, dok je Dinamo mogao i do četvrtog pogotka, ali je Silić u nekoliko navrata odlično intervenisao i održao svoj tim u igri. Posebno se istakao u 60. minuti kada je vezao čak tri odbrane i spriječio potpuni potop splitskog sastava.
Utakmica je u finišu nakratko prekinuta zbog bakljade gostujućih navijača. Prekid je trajao sedam minuta, a vatrogasci su morali ulaziti i na teren kako bi uklonili pirotehniku.
Nakon nastavka Hajduk je pokušao napraviti završni pritisak, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti Dominika Livakovića. Najbliže drugom golu domaći su bili u sudijskoj nadoknadi, no Dinamo je izdržao i sačuvao veliku pobjedu.
sport.ba @sport.ba