27. 03. 2013 - 16:02
Karadžić: Da smo u grupi u kojoj su Bosanci već bi bili na SP!
907
Shares
Karadžić: Da smo u grupi u kojoj su Bosanci već bi bili na SP!

Predsjednik FSS uvjeren

Karadžić: Da smo u grupi u kojoj su Bosanci već bi bili na SP!

O. Š.
27. 03. 2013 - 16:02
0
Shares
Predsjednik Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Tomislav Karadžić rekao je danas da se ne razmišlja o smjeni selektora Siniše Mihajlovicja i da će on ostati na klupi državnog tima do kraja ovih kvalifikacija, a nada se i do kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2016. godine. "Uopšte ne razmišljamo o smejni, jer je Mihajlović okupio sve mlade snage koje ima srpski fudbal i uvjeren sam da ćemo za godinu-dvije na jedan duži period imati reprezentaciju koja je najbolja u ovom dijelu Evrope. Istina, nije da nije bilo i nekih grešaka, ali sve je to zbog isporbavanja velikog broja igrača. Sada se to smanjuje i siguran sam da ćemo spremno dočekati kvalifikacije za EP", rekao je Karadžić novinarima. Karadžić je podsjetio da je Mihajlović imao maksimalnu podršku kada je dolazio na mjesto selektora i da je uoči starta kvalifikacija bilo jasno da ćemo se teško plasirati na Svjetsko prvenstvo u Brazilu. "Znali smo da imamo tešku grupu, a realno dvije reprezentacije su bolje od nas i naravno da "bol bolujemo i tugu krijemo", jer nismo na SP. Slažem se da smo mogli bolje da odigramo u Zagrebu, ali isto tako tvrdim da smo bili u grupi u kojoj su Bosanci, već sada bismo izborili plasman na SP. Podsjećam cilj je bio da odemo ne jedno od dva velika takmičenja i ubijeđen sam da ćemo igrati na EP u Francuskoj", kazao je Karadžić.
Učitaj još novosti