14. 01. 2026 - 22:23
Sudije iz VAR sobe urlale tokom utakmice El Clasica: "Crveni,...
907
Shares
Sudije iz VAR sobe urlale tokom utakmice El Clasica:

Sudije iz VAR sobe urlale tokom utakmice El Clasica: "Crveni, crveni De Jongu!"

14. 01. 2026 - 22:23
0
Shares

Barcelona je u sjajnom finalu španskog Superkupa u saudijskom Jeddahu pobijedila Real 3:2, a Katalonci su utakmicu završili s igračem manje nakon što je kapiten Frenkie de Jong dobio direktan crveni karton u sudijskoj nadoknadi.

Nizozemac je uklizao na sredini terena i srušio Kyliana Mbappea, a sudija Jose Luis Munuera Montero dao mu je direktan crveni karton jer je podigao previsoko nogu, piše klix.ba.

U međuvremenu, španska sudijska komisija objavila je video kako ovako velika utakmica izgleda iz perspektive glavnog sudije.

Španci su osim pogleda iza kulisa kroz Monterove oči bili i dodatno transparentni što se tiče El Clasica.

Tako su objavili video konverzacije glavnog sudije i VAR sobe, a preko Monterovog mikrofona se može čuti i kako izgledaju njegovi razgovori s najvećim zvijezdama tokom jednog od najvećih derbija.

Video otkriva da su odmah nakon De Jongovog opasnog starta na Mbappeu iz VAR sobe urlali: "Crveni, crveni!"

Potom se čuje mikrofon koji nosi glavni sudija koji govori De Jongu: "Frenkie, napravio si takav faul da si sam sebi dao crveni karton. Išao si visoko podignutom nogom, to je jasno."

Učitaj još novosti