Turski košarkaški klub Bešiktaš postigao je dogovor za dovođenje centra Sertača Sanlija kako bi ojačao svoj sastav u okviru evropskog takmičenja Eurocup. Klub je, u koordinaciji s trenerom Dušanom Alimpijevićem, definisao plan za Sanlijev angažman u cilju poboljšanja linije pod obručem.
Sanlijevo uključivanje u tim dolazi kao odgovor na potrebu za većom fizičkom prisutnošću u reketu i dodatnim kvalitetom u odbrani i skoku. Očekuje se da će njegova iskustva i visoki nivo igre donijeti stabilnost i dodatnu snagu u važnim utakmicama evropskog takmičenja.
Trener Alimpijević izrazio je zadovoljstvo potpisivanjem sporazuma, naglašavajući da je Sanli svjestan zahtjeva kluba i ambicija ekipe u EUROCUP-u. Naveo je da će igrač biti važan faktor u ostvarivanju ciljeva tokom sezone.
Navijači i stručna javnost očekuju da će Sanlijev doprinos biti vidljiv već u prvim mečevima, te da će pojačanje pozitivno utjecati na rezultate Bešiktaša u Europi. Klub se nada da će novo pojačanje pomoći da se tim plasira što bolje u grupnoj fazi takmičenja i izbori poziciju za dalji plasman.
sport.ba @sport.ba