Denverov as Džamal Marej i zvijezda Bostona Džejlen Braun proglašeni su za najbolje igrače sedmice u NBA ligi, po jednom iz svake konferencije, objavljeno je na zvaničnoj stranici takmičenja.
Denver je protekle sedmice upisao tri pobjede i jedan poraz, a Marej je briljirao uz prosjek od 29,8 poena, 7,5 asistencija i 4,5 skokova. Njegove partije donijele su mu zasluženo priznanje za najboljeg igrača Zapadne konferencije.
Na Istoku je potpuno dominirao Džejlen Braun. Boston je pobijedio u sve četiri utakmice prošle sedmice, a Braun je bio nezaustavljiv – bilježio je 34 poena, 6,7 skokova i 5,7 asistencija po meču.
Obojica su svojim fantastičnim igrama obilježili proteklu NBA sedmicu i najavili još jači tempo u nastavku sezone.
sport.ba @sport.ba