Selektor Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez izjavio je da je žrijeb baraža za Svjetsko prvenstvo 2026. godine “žrijeb s kojim možemo živjeti”. On smatra da iako predstoji zahtjevan posao, put do velikog takmičenja ostaje realan.
Kako je rekao, prvi meč baraža donosi gostovanje u Velsu — što je izazov, ali po njegovim riječima ne nadmašuje mogućnosti Bosne i Hercegovine. Ukazao je i na to da domaćinstvo eventualnog finala pruža dodatnu prednost i da je zadovoljstvo već napravljenim rezultatom.
Barbarez je naglasio da je reprezentacija sada u fazi u kojoj ima stabljivu strukturu i vjeru u vlastite mogućnosti. Izdvojio je da momci pokazuju stručnost i karakter te da je parada potencijala veća nego ranije. Dodao je da su oni spremni da se suoče sa pritiskom i da daju maksimum u svakom duelu.
Prema njegovim riječima, ključni momenti su sada pred timom — ali on vjeruje da je žrijeb omogućio da Bosna i Hercegovina ostane u trci za plasman bez obzira na to što su rivali ozbiljni. Poručio je da sve kockice moraju biti složene kako bi se ostvario cilj, ali i da postoji jasna strategija za naredni period.