20. 10. 2025 - 10:45
Prvi put se oglasio Piksijev nasljednik: „Kakva država, takav...
907
Shares
Prvi put se oglasio Piksijev nasljednik: „Kakva država, takav i savez, pa i selektor – neznalico!“

Prvi put se oglasio Piksijev nasljednik: „Kakva država, takav i savez, pa i selektor – neznalico!“

20. 10. 2025 - 10:45
0
Shares

Nakon šokantnog poraza od Albanije u Leskovcu, koji je Srbiju gotovo udaljio od Svjetskog prvenstva 2026. godine, uslijedio je očekivan rasplet – Dragan Stojković Piksi podnio je ostavku na mjesto selektora reprezentacije.

Bio je to trenutak koji su mnogi navijači s nestrpljenjem čekali.

Piksi je, kao i mnogo puta ranije, sve preuzeo na sebe. „Nisam uspio da izvučem maksimum iz ekipe i preuzimam odgovornost“, navodno je poručio u oproštajnom obraćanju. Čovjek koji je 2021. donio euforiju, sada odlazi u tišini – uz gorak okus neispunjenih očekivanja.

Ubrzo nakon njegove ostavke, u javnosti se pojavio i komentar potencijalnog nasljednika, koji nije štedio riječi:
„Ovo je jedini nazovi trener koji će biti više izviždan sa tribina od Piksija. Samo u zlatnom dobu ekonomskog tigra možeš biti selektor, drugačije ne bi bio ni u deset kandidata.“

Javnost u Srbiji nije naklonjena Vladanu Milojeviću, ali on je trenutno najbliži preuzimanju klupe. Veljko Paunović, iako jedan od kandidata, zasad nema namjeru prihvatiti vrući krompir, dok je i Dejan Stanković među mogućim imenima, no Milojević se čini kao prvi izbor.

Srbija će u novembru odigrati dva posljednja kvalifikacijska meča – protiv Engleske u gostima te Latvije kod kuće. Nakon poraza od Albanije, koja je zadržala drugo mjesto s bodom prednosti, veliko je pitanje hoće li „orlovi“ uspjeti izboriti baraž i spasiti nadu za Mundijal.

Učitaj još novosti