04. 10. 2025 - 08:42
Šok za Josea Mourinha: O Clássico u opasnosti zbog bolesti u timu!
907
Shares
Šok za Josea Mourinha: O Clássico u opasnosti zbog bolesti u timu!

Šok za Josea Mourinha: O Clássico u opasnosti zbog bolesti u timu!

04. 10. 2025 - 08:42
0
Shares

Veliki derbi portugalskog fudbala, O Clássico između Porta i Benfice, mogao bi biti odgođen. Razlog – virus koji je u posljednjih nekoliko dana poharao tim Benfice i stručni štab.

Prema izvještajima portugalskih medija, nekoliko igrača i članova stručnog štaba osjeća jake glavobolje, povišenu temperaturu i izrazitu slabost. Sam Jose Mourinho je još prije Lige prvaka protiv Chelseaja objavio da se ne osjeća dobro i da ima temperaturu, a simptomi su se potom proširili i na saradnike i dio igrača.

Utakmica je zakazana za sutra od 22:15 sati, ali zbog ozbiljnosti situacije sve glasnije se razmatra odgoda. Porto, koji nakon sedam kola drži savršen učinak sa sedam pobjeda i gol-razlikom 19:1, mogao bi ostati bez velike borbe za bodove. Benfica, iako bez poraza, sada se suočava s krizom koja prijeti da poremeti raspored najvećeg portugalskog derbija.

Učitaj još novosti