
Lionel Messi nije bio na terenu, ali je Inter iz Majamija ostvario pobjedu. Tim sa Floride rezultatom 3:1 savladao je meksički UNAM Pumas i plasirao se u četvrtfinale Liga kupa, takmičenja u kojem učestvuju ekipe iz Sjedinjenih Američkih Država i Meksika.
UNAM Pumas prvi do vodstva
Gosti iz Meksika prvi su poveli – Ruvalcaba je pogodio u 34. minuti. Ipak, Inter je uspio izjednačiti u samom finišu prvog poluvremena, kada je precizan bio Rodrigo De Pul na asistenciju Luisa Suareza.
Suarez preuzeo ulogu vođe u odsustvu Messija
Bez povrijeđenog Lionela Messija, Luis Suarez je preuzeo vodstvo na terenu. Postigao je gol iz penala u 59. minuti, prekidajući niz od devet utakmica bez pogotka. Konačni rezultat postavio je Aljende deset minuta kasnije, a Suarez je opet bio asistent.
Očekivanja povratka Messija
U Interu se nadaju da bi Lionel Messi mogao da se vrati u tim već za prvi meč eliminacione faze takmičenja.