
Chelsea je ovog ljeta odradio veliki broj ulaznih transfera, a sasvim je logično da će morati biti i onih izlaznih. Sada Fabrizio Romano prenosi kako će Stamford Bridge napustiti jedan od najtalentovanijih igrača Chelseaja.
Kao po običaju, londonski Plavci su ovog ljeta bili veoma aktivni na transfer pijaci i doveli su nekoliko igrača.
Između ostalih su na Stamford Bridge stigli Joao Pedro, Jamie Gittens, Liam Delap, a uskoro se očekuje i potvrda transfera Xavija Simonsa.
Pored navedenih ulaznih transfera, sasvim je logično da će morati biti i onih izlaznih, a sada Fabrizio Romano donosi ekskluzivu.
Naime, on je prenio kako veoma talentovani Tyrique George želi napustiti klub u potrazi za većom minutažom.
19-godišnjak je jedan u nizu od dragulja Cobhama, čuvene Chelseajeve Akademije, a u omladinskim kategorijama je uvijek bio jedan od najboljih.
Jedan je od onih igrača kojima se predviđa blistava budućnost i prošle sezone je dobio priliku i na seniorskom nivou.
Za seniorsku ekipu Plavaca je odigrao 26 utakmica, postigao je tri gola i dodao na to pet asistencija.
Zainteresovanih klubova za krilnog igrača ne fali, a najviše se spominje odlazak u Bundesligu jer su najveći interes pokazali RB Leipzig i Borussia Monchengladbach.
Navijači londonskog kluba nisu nimalo zadovoljni ovom informacijom jer će izgubiti jednog veoma talentovanog igrača