
Još jedan talentovani fudbaler koji je nosio dres Hrvatske odlučio je promijeniti reprezentaciju! Veldin Hoxha, bivši U21 reprezentativac Hrvatske i nekadašnji igrač Rijeke, odlučio je da ubuduće nastupa za selekciju Kosova.
Hoxha, koji trenutno briljira u dresu Rubina iz Kazanja, već je skrenuo pažnju odličnim partijama – 20. juna postigao je gol u pobjedi protiv Akhmata (2:0), a potom je zatresao mrežu i protiv Zenita (2:2).
Njegova forma nije prošla nezapaženo. Potvrda da će se priključiti A selekciji Kosova stigla je sredinom jula, a debi bi mogao upisati već u septembru kada Dardani započinju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026. – najprije protiv Švicarske u Baselu, a zatim protiv Švedske u Prištini.
"Spreman sam za debi i nadam se pozivu za septembar. Jako sam sretan što ću igrati za Kosovo i što ću imati tu priliku. Jedva čekam", poručio je Hoxha u razgovoru za Koha Ditore.
U redovima Kosova vjeruju da će 22-godišnji vezista biti ozbiljno pojačanje u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.