10. 07. 2025 - 09:23
Željezničar večeras dočekuje Koper i traži pozitivan rezultat...
907
Shares
Željezničar večeras dočekuje Koper i traži pozitivan rezultat pred revanš, evo gdje gledati utakmicu

Željezničar večeras dočekuje Koper i traži pozitivan rezultat pred revanš, evo gdje gledati utakmicu

10. 07. 2025 - 09:23
0
Shares

FK Željezničar dokečkat će u prvoj utakmici prvog pretkola Konferencijske lige ekipu Kopera.

Utakmicu su na konferenciji za medije najavili Admir Adžem i Madžid Šošić.

Novi kapiten Plavih ističe kako ima veliku odgovornost zbog liderskog priznanja koje je dobio od kluba.

"Velika čast je dobiti titulu kapitena. Odmah sam prihvatio i odgovornost. Definitivno imamo šanse da prođemo. Šef je napravio plan za koji se nadam da ćemo pretvoriti u djelo. Naši navijači su naša snaga. Nevjerovatni su. Uvijek napune Grbavicu. Najljepši osjećaj je što sam došao igrati pred ovakvom publikom", kazao je kapiten Željezničara.

Trener Željezničara, Admir Adžem, govorio je o skautiranju protivnika, trenažnom procesu i atmosferi u ekipi uoči evropskog duela.

"Naravno da sam skautirao Koper i da sam svaki detalj ispitao o njima. Da li sam, to može potvrditi naš kapiten. Zahvaljujući poznanstvima koje imam i brendu Željezničara, imamo mnogo prijatelja koji su nam omogućili mnoge stvari o kojima ne bih pričao ovom prilikom. Jedno je sigurno, znamo svaki detalj o ekipi Kopra. Navijači su naša snaga i to je ono što odvaja Željezničar od ostalih klubova. Željo može imati krize, može ne biti 13 godina prvak, može nemati osvojen Kup ili bilo kakav trofej osam godina i sutra imati punu Grbavicu i u Kopru igrati kao domaćin. Šta drugo reći nego respekt momci, idemo svi zajedno".

Meč je na programu večeras na stadionu Grbavica, a reavanš za sedam dana u Sloveniji.

Direktan prijenos možete pratiti na kanalu MY TV od 20:30 sati.

Učitaj još novosti