09. 07. 2025 - 18:52
Drama završena: Lyon ipak ostaje u Ligue 1!
907
Shares
Drama završena: Lyon ipak ostaje u Ligue 1!

Drama završena: Lyon ipak ostaje u Ligue 1!

09. 07. 2025 - 18:52
0
Shares

Francuski fudbalski klub Lyon ipak će i naredne sezone igrati u najvišem rangu francuskog fudbala, nakon što je njihova žalba prihvaćena, saopštila je Ligue 1.

Odluka o izbacivanju kluba u niži rang poništena je nakon što su dostavljene potrebne finansijske garancije, koje je danas odobrio Apelacioni odbor disciplinske komisije francuske lige.

Klub za koji nastupa i srbijanski veznjak Nemanja Matić, našao se pod velikim pritiskom nakon što je 24. juna donesena prvobitna odluka o suspenziji. Ipak, zahvaljujući brzoj reakciji nove predsjednice Michelle Kang i generalnog direktora Michaela Gërlingera, klub je uspio u rekordnom roku riješiti ključna pitanja i osigurati opstanak među elitom.

Lyon novu sezonu Ligue 1 otvara 17. augusta gostovanjem protiv Lensa, a klub će na jesen igrati i u grupnoj fazi UEFA Evropske lige.

Učitaj još novosti