
Svoj prvi potez na tržištu slobodnih igrača NBA lige, povukli su Boston Seltiksi (Celticsi) dogovorivši uslove sa bivšim krilnim centrom Minesota Timbervolvesa (Minnesota Timberwolvesa) - Lukom Garzom.
Sporazum s Bostonom košarkaškom reprezentativcu BiH (26) donijet će 5,5 miliona dolara, javljaju izvori za ESPN, što je inače minimalna plaća u NBA ligi.
Seltiksi su pregovarali o ugovoru s Garzinim predstavnicima Markom Bartelsteinom i Kieranom Pilerom (Pillerom) iz Prioriti Sportsa (Priority).
Garza se priključuje centarskoj liniji najtrofejnijeg kluba najjače svjetske košarkaške lige nakon odlaska Kristapsa Porzingisa i Lukea Korneta. Očekuje se da će i ključni igrač Al Horford također napustiti Seltikse.