Miloš Kerkez (21), mladi fudbaler koji nastupa za Mađarsku, zvanično je postao novi igrač Liverpula. U velikom intervjuu govorio je o svom fudbalskom putu, emocijama zbog transfera i svojim idolima.
„Hvala vam puno. Zaista sam presretan. Velika je čast i privilegija igrati za jedan od najvećih klubova na svijetu“, rekao je Kerkez odmah nakon potpisivanja ugovora.
Otkrio je da su kontakti sa Liverpulom počeli još u maju, a kako se sezona bližila kraju, sve je postajalo ozbiljnije. „Jedva sam čekao. Svaki dan sam pitao tatu šta se dešava. Prije nekih sedam dana rekao mi je da se spremimo jer putujemo za Liverpul.“
Za Liverpul navija još od tinejdžerskih dana, a uzori su mu bili legendarni lijevi bekovi – Jon Arne Riise i Andy Robertson. „Uvijek sam sanjao da igram za ovaj klub. Još ne mogu da vjerujem da se to sada zaista događa“, dodao je Kerkez.
U Liverpul stiže iz Bornmuta, a očekivanja navijača i kluba su velika. No, Kerkez ne krije ambiciju: „Dajem sve od sebe, uvijek igram srcem. I dalje sam onaj ‘ludi lijevi bek’ koji ne odustaje.“