25. 06. 2025 - 08:57
Njegoš Sikiraš pronašao novi angažman u bivšem Euroligašu!
907
Shares
Njegoš Sikiraš pronašao novi angažman u bivšem Euroligašu!

Njegoš Sikiraš pronašao novi angažman u bivšem Euroligašu!

25. 06. 2025 - 08:57
0
Shares

Njegoš Sikiraš, nekada zlatni kadet košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine je pronašao novi angažman.

Sikiraš je zvanično predstavljen kao novo pojačanje za ekipu Spirou Charleroija, jednu od najboljih ekipa u Belgiji.

Ono što je zanimljivo jeste da je Spirou Charleroi bio učesnik Eurolige u sezoni 2011/2012.

 

Ovo znači i ostanak Njegoša Sikiraša u Belgiji gdje je ove sezone nastupao za Okapi Aalstar što je bio njegov treći klub ove sezone.

U prosjeku u BNXT ligi je bilježio oko 14 poena i devet skokova uz jednu asistenciju.

Prethodne sezone igrao je i u Slovačkoj za Levicki Ptrioti gdje je bilježio 12 poena i šest skokova, a sezonu je počeo u Rabotničkom.

Tu je odigrao jednu utakmicu u ABA 2 ligi, te napustio klub zbog ponude iz Slovačke.

U dosadašnjoj karijeri nastupao je a Fuenlabradu, Avilu, CB Tormes, Marin Peixe Galego, Melilla Ciudad Del Deporte, Amics Castello, Husecu, KK Budućnost, te Rogašku.

Najbolju godinu imao je u Rogaškoj gdje je igrao u sezoni 2023/2024 kada je bilježio 17 poena uz devet skokova i jednu asistenciju.

Ostaje da vidimo kakve partije će Sikiraš pružati u bivšem euroligašu i hoće li se moći izboriti i za mjesto u reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

 
Učitaj još novosti