
Drama do posljednje sekunde viđena je u susretu između Los Angeles FC-a i Esperancea iz Tunisa u okviru grupe D Svjetskog klupskog prvenstva.
Nakon što je Flamengo pobijedio Chelsea, situacija u grupi postala je potpuno otvorena – obje ekipe znale su da ih u životu drži samo pobjeda.
Na kraju, slavlje je pripalo Tunižanima, koji su golom Youcefa Belaillija u 70. minuti stigli do ključne pobjede rezultatom 1:0. Mogao je Esperance ranije zaključiti meč – Belailli je u 87. minuti izašao sam pred Llorisa, ali je umjesto šuta nesebično poslužio Guenichija, čiji udarac pogađa okvir gola.
I onda – šok u nadoknadi! U 98. minuti sudija pokazuje na bijelu tačku nakon starta nad Marlonom. LAFC je imao idealnu šansu da ostane u igri, ali Denis Bouanga nije izdržao pritisak. Njegov mlak udarac lako je pročitao golman Ben Said i potvrdio trijumf Esperancea.
Kobni promašaj u 100. minuti označio je kraj turnira za američkog predstavnika, dok Esperance ostaje u igri za senzacionalni plasman dalje. U posljednjem kolu ih čeka veliki izazov protiv Chelseaja.
Flamengo je s dvije pobjede već osigurao prolaz i prvo mjesto u grupi, dok se preostale karte za osminu finala tek trebaju podijeliti.