10. 06. 2025 - 16:21
„Ne znam gdje je Karlos, rekao sam mu da zapamti da je teniser“
907
Shares
„Ne znam gdje je Karlos, rekao sam mu da zapamti da je teniser“

„Ne znam gdje je Karlos, rekao sam mu da zapamti da je teniser“

10. 06. 2025 - 16:21
0
Shares

Fotoreporteri i novinari su uzalud očekivali da se Karlos Alkaras pojavi na tradicionalnom fotografisanju na Trokaderu, ispred Ajfelove kule, dan nakon trijumfa na Rolan Garosu. Umjesto toga, šampion je poslije finala u nedjelju navečer obavio fotografisanje u jednom klubu, a zatim odmah otišao na odmor. Prva destinacija je Madrid, a potom „lude noći“ na Ibici.

Da će zabava biti žestoka, „objasnio“ je i njegov trener Huan Karlos Ferero. Na pitanje novinara popularne emisije „Largero“ španske radio stanice gdje se Alkaras nalazi, Ferero je odgovorio:

– Isključio se. Jučer sam mu rekao da se dobro provede jer je to zaslužio, ali da zapamti da je teniser – našalio se šampion Garosa iz 2003. godine. – Svi znamo kakav je, odgovaraće mu ovi dani, vratiće se sa napunjenim baterijama i dobrim raspoloženjem. Nije samo zabava važna, već i da se isključi od svega, da ne misli na tenis i bude sa svojim prijateljima. On ima samo 22 godine. Vratiće se treninzima sa velikom željom.

Alkaras planira da već naredne sedmice igra na Kvinsu, tako da neće imati mnogo vremena za odmor, ali će mu to biti dovoljno. Nakon toga slijedi sedmica rada, pa povratak na Vimbldon gdje je osvojio posljednje dvije titule.

Poslije takmičenja u Londonu, slijedi malo duži odmor, a zatim oba masters turnira u Americi – u Torontu i Sinsinatiju. Ju-Es open je naravno na njegovom rasporedu, a zanimljivo je da u Španiji još uvijek ne znaju da li će u septembru igrati Dejvis kup protiv Danske u Marbelji ili će se odlučiti za Lejver kup na drugom kraju svijeta, u San Francisku. Razlika između ova dva takmičenja je samo pet dana, ali su udaljena na dva suprotna kraja svijeta. Naravno, moguće je da igra na oba.

Nakon toga planira odbranu titule na seriji 500 u Pekingu, a potom dva mastersa 1000 u Šangaju i Parizu. Alkaras se već praktično plasirao na završni Masters u Torinu, a ukoliko Španija pobijedi Dansku, igraće i završni turnir Dejvis kupa u Bolonji.

Učitaj još novosti